Звітність по видачам

Звіт про збір «На притулок»

 

Передісторія: 6.06 близько 7 ранку я дізнався про те що Каховську ГЕС підірвано.

Вже близько 9-ї ранку я прямував із Одеси в Херсон допомагати з евакуацією і боротися з наслідками.
Впродовж всієї поїздки, і до кінця дня мій телефон не затихав, всі наші центри було переведено в режим допомоги ліквідації наслідків та допомоги постраждалим.

 

Було організовано координаторів, які приймали запити на евакуацію людей і тварин. Ми шукали житло для людей, розселяли їх, також для тварин. Ми приймали дзвінки від величезної кількості людей, організацій, які хотіли допомогти. Я особисто знаходився на місці, нами було організовано команди з евакуації, ми знайшли для них все необхідне для цього дійства.

 

Також в Херсоні нами був організований Хаб для волонтерів, які приїздять допомагати херсонцям, він пропрацював до кінця літа.
В такому авральному темпі ми працювали допоки всі наслідки було усунуто, а заявок більше не надходило.

 

По суті: у мене на сторінці завжди висіло посилання «допомога Херсонцям» разом з Жива. Коли я був ще в дорозі мені подзвонили декілька разів наші волонтери і запитали чи буду я оголошувати збір, на що я кожен раз відповідав ні, і пояснював це тим, що в мене пропозицій допомогти більше ніж достатньо, і що коли щось буде необхідно, мені є до кого звернутись.
Але до нас багато хто звертався з пропозицією задонатити, і їм надавали або реквізити рахунку або посилання на банку,

 

Таким чином на банці зібралась сума близька до 590 тис грн.
(Це левова частина донатів, що небайдужі люди відправляли без оголошення будь-яких зборів нашій організації бо бачили нашу роботу з початку окупації Херсону і по сьогоднішній день) ми дуже вдячні за цю підтримку та довіру.)

 

Трохи оговтавшись після катастрофи ми зрозуміли що з такою кількістю допомоги як ішла на той момент і з тою кількістю міжнародних організацій які до нас приїздили ми маємо мислити масштабніше і почати втілення ідеї про яку мріяли ще з початку весни 2023 року, а саме притулку-реабілітаційного центру.

 

11 червня почалося втілення проекту реабілітаційного центру подвійного призначення, про що і був обʼявлений збір, на якому нам вдалось зібрати ще близько 15 тис грн. від небайдужих людей і 200 тис грн. скинули наші друзі, ГО «Не самі» які разом з нами займались евакуацією людей і тварин під час підтоплення, та мали залишок на банці, на допомогу херсонцям після підтоплення.

Розголосу наша ідея набрала широкого, та на жаль не отримала великої фінансової підтримки

Ще раз наголошую, на притулок – реабілітаційний центр з 11.06 було задоначено всього близько 15 тис грн.

 

Наші мрії і плани канули в небуття, коли ми почали шукати додаткові інвестиції, або організації і волонтерів які підтримають відкриття притулку- реабілітаційного центру. Адже лише ділянка під запланований притулок, разом з будівлями коштувала б нам $150 тис. А ще підготовка будівель до заселення тваринами, обладнання, зони для проживання персоналу, для реабілітації, бюджет на зарплатню і годування тварин. Ми зрозуміли що замахнулись на велику справу, але не знайшли такого ж відгуку у суспільстві.
Нам не залишалось нічого як признати те що ми це не зробимо, з таким бюджетом було безглуздо щось навіть починати. Бо тварини це не коробки з консервами, їм потрібний догляд, а не це потрібні гроші. Ми втратили нашу мрію.

 

Ми почали будувати нову стратегію, разом з правлінням було прийнято рішення по витратам даного бюджету, а саме розвивати і підтримувати основні напрямки, а також будувати нові:

⁃ Підтримка основної діяльності (5 працюючих центрів, 4 з яких в Херсоні один в Одесі ).
– Хаб для волонтерів в Херсоні.
– Також утримання двох складів в Одесі.
– Утримання авто ГО «П2П Жива» 2 мікроавтобусів, одного 20 тонника, 3 мінівенів.

 

В трьох з шести центрів працює електронна звітність: Таврійський, Житлоселище, Пушкінська.

Тільки в цих центрах організацією «П2П Жива» за період з червня по жовтень було видано допомоги більше ніж на 20 млн. грн. Та зроблено більше 100 тис видач.

Загалом ці цифри значно більші, але у паперовому вигляді.

 

Основні витрати : доставки та роздачі вантажів, в тому числі фурою, евакуація людей і тварин, транспортування їх до нового місця, разом з габаритними речами, відкачування води, прибирання затоплених будинків, ремонт затоплених та зруйнованих війною будинків, пальне, ремонт автівок, облаштування Хабу, мотивація та оплата послуг ( координатори, діловод, SMM, вантажники, водії, інші тимчасові посади) оренди приміщень і комунальні витрати, тощо.

 

Нами було евакуйовано десятки сімей херсонців, їх домашніх улюбленців, а також десятки безпритульних тварин із зон бойових дій.

Кожна евакуація в середньому може обійтись від 6 до 20+ тис грн., це якщо у нас безкоштовні водії і не рахувати ремонт авто. Приклад: (Одеса-Снігурівка-Берислав-Кривий ріг-Одеса) 800 км. 100-120 літрів дизеля, з урахуванням ремонту ця сума може збільшитися вдвічі. А якщо маршрут переселення не Кривий Ріг, а наприклад Київ, чи західна частина України, що стається досить часто то кілометраж збільшується вдвічі, а значить і кінцева вартість.

 

⁃ Підтримка притулків, людей які годують, або дбають про тварин.

Серед таких притулок в Дафіновці, що налічує: Песиків 21. Кішок 23 Поза зоною Цуценят 9, Цуценят 26 Великих псів 21 Кішок 38.
Та ще кидають та їдуть з дачи., Є голуби нелітаючі, 2, літаючих 5, сорока та чайка з одним крилом. І один на лікуванні маленький.
Притулок домашнього типу в Южному, який почали створювати саме за нашої підтримки, наразі потребує допомоги в розбудові вольєрів, уходом за тваринами. Там вже живуть 3 великих собаки евакуйовані з найнебезпечніших районів херсонської області. Загалом притулок зможе вмістити 30 песиків, для комфортного проживання разом. Допомога херсонцям, які годують тварин, також надавали допомогу одному з Херсонських притулків. Евакуація і розселення тварин, багато заявок було оброблено, відносимо це також до основної діяльності.

 

⁃ Бювети в Херсоні. Основна ідея, доступ до безкоштовної, очищеної, питної, води 24/7 в безпечному від уламків місці. Є домовленість з водоканалом, головою МВА, про місця будівництва та порядок дій. В подальшому ці бювети мають бути передані на одне з КП міста Херсон.
⁃ В даний момент є візуалізації, які безкоштовно розробили наші друзі з ГО «Металаб», є розширений аналіз води на запланованому місці одного з бюветів, для «побудови» очисної споруди. Є партнери, які готові допомогти з очисною спорудою, в усіх інших питаннях маємо надію на вашу підтримку. Також відносимо це до основної діяльності.

 

Витрати на основну діяльність:

⁃ Хаб: 13836 грн.

Облаштування Хаб для комфортного і безпечного проживання, автівка ремонт, пальне (наразі маємо заборгованість за комунальні послуги близько 40 тис грн.)

⁃ Пальне загальна діяльність, ремонт авто, запчастини, стоянки, мийки, тощо. На ремонт витрачено 46030 грн., запчастини 39202,62 грн., АЗС 53900,02 грн. ( наразі маємо потребу в ремонті автомобілів загальною вартістю 30 тис грн. потребу в пальному 120 тис грн., це заявки на евакуацію, доставлення гуманітарних вантажів)
⁃ Оренди сплачено з цього бюджету 45000 грн. (2 місяці склад(1) за 10 000 грн і 1 місяць оренди складу(2) за 25000 (наразі все розвезли по центрам, та на склад(1), бо бюджету на утримання складу(2) не маємо), (бюджети на наступні оплати повністю відсутні)
⁃ Мотивація та оплата послуг працівникам, в тому числі: SMM, координатори, діловод, вантажники, водії 105485,97 грн. ( маємо потребу бюджету в 150 тис грн., щоб закрити заборгованість і працювати до новорічних свят)
⁃ Допомога в відновленні вікон, загальний бюджет 151095,86 грн. (З цього бюджету було зроблено металопластикові перетинки для йога центру ( реабілітаційного центру) «Жива»
⁃ Разом: 454550,47 грн ( загалом витрат набагато більше, але з інших бюджетів).

 

⁃ Банку було розбито 26 червня, загальна сума 810 866 грн. , останні витрати по цій сумі були зроблені наприкінці жовтня.

 

⁃ Виробництво FPV дронів та іншої робототехніки. Ми зібрали ініціативну групу, знайшли інженерів, разом з ними розібрались в поставленій задачі. Купили необхідне обладнання, запчастини, пройшли тестування.

Нам вдалось дуже добре розібратись в цьому питанні, на сьогодні дрони зібрані за ці кошти вже влучають в ворожі цілі. А виробництво знайшло інвесторів і збільшило потужності до сотень дронів на місяць.
Витратили: 236884,69 грн. ( загалом витрат більше, але з інших бюджетів)
Отримали:
. Обладнання для збірки дронів на 3-х осіб;
. Обладнання для польотів ( пульти, окуляри ) для 3-х пілотів;
. 23 FPV дрони 7 дюймів;
. Унікальний дрон

 

Також за допомогою отриманого обладнання вже маємо навчених декілька пілотів, продовжуємо просувати ідею з їх навчанням.

Також командою інженерів зібрано унікальний дрон, що буде вражати цілі з більшою точністю та маючи ще нижчу собівартість. Розроблено унікальні підставки під дрони, скиди, різноманітне технічне забезпечення. Робляться цікаві речі що розповім вам в рамках окремих публікацій. Це наближує нашу перемогу.

 

⁃ Йога центр «Жива»
Одним з основних напрямків запланованого «притулку для тварин» була реабілітація, військових і тих хто постраждав від війни.
Нами було вирішено, оскільки не вистачає бюджету на сам притулок, то ми маємо спробувати хоча б реабілітацію. Ця історія варта окремого посту, вона містить багато приємного, ми пройшли шлях від пошуку спеціалістів, ремонту і підготовці будівлі, пошуку альтернативного місця для реабілітації в Карпатах, до повного вигоряння ініціативної групи, і закриття центру.
Ми встигли допомогти відпочити волонтерам, нашого ГО, що служать людям у Херсоні, попрацювали з деякими переселенцями в Одесі. 3 місяці нашого життєвого часу ми витратили на цей проект, який став ще одним нашим факапом. Це складно, загалом ніхто не пише про те що не вдалось, скільки спроб він зробив і скільки невдач відбулось для того щоб світ побачив вдалу спробу, та без проб, помилок, невдач нічого не рухається.
На цей проект з цього бюджету було витрачено загалом 16437,85 грн + вікна (перегородки) це дуже мала сума, бо загалом було витрачено набагато більше грошей, за домовленістю автор проекту вкладав свої гроші також.

 

⁃ Платформа для звітності
Це моя улюблена ініціатива, не буду розписувати подробиці, бо маю надію ми все ж таки продовжимо і реалізуємо цей проект. Поки на нього було витрачено багато часу і зовсім не великі гроші. Але це мало стати революцією в звітності ГО і БФ.

 

100 тис грн. ще наприкінці серпня ми перерахували до ГО «Не самі» ( це ті хто задонатили 200 тис грн. на цю банку) на їх ініціативи з евакуацією і розселенням, з часом вони звертались повторно, та всі бюджети вже були розписані. Я завжди надихався і надихаюсь тим як вони допомагають людям, вони неймовірні. Також 3050 грн було витрачено на соки для діток з табору «Не Самі» (евакуйовані діти) коли ми возили їм велосипеди і багато чого цікавого.
Тут було перераховано наймасштабніші ініціативи, звісно є маленькі, менш значущі та все ж важливі, якісь ви можете спостерігати в наших соц. мережах, про якісь так ніколи і не було розказано, та кожного дня наші волонтери беруть на себе відповідальність робити цей світ світлішим, людянішим, добрішим.
В нас завжди бракує часу, бюджети на виконання в 10 разів менші за потреби, але саме це допомагає знайти вірний шлях, не роблячи нічого зайвого та не витрачаючи ні час ні гроші без особливої потреби.

 

Я додам сюди електронну звітність по видачам з 3 центрів, за період з червня по жовтень включно:

Пушкінська, 35 в Одесі,
24 школа в Херсоні,
Центр видачі на Житлоселищі в Херсоні.

 

Електронної звітності не було в центрах які працювали, та про які я зазначав на початку (Комишани, Хаб для волонтерів в центрі Херсону, видача на «Сухарній» ) та ті хто отримував там допомогу знають про що йде мова, маємо купу паперової звітності. Також є передачі на інші організації, в тому числі притулки, роздачі які не фіксувались в електронному вигляді, такі як планшети для херсонських дітей, меблі для підтоплених, буд матеріали, корми для тварин, клітки, вікна, ОСБ і багато, дуже багато іншого. (Можна багато чого побачити в актуальних, «оті кружечки в інстаграм», намагаємось фіксувати все те що відбувається).

 

Всі цифри описані в цьому звіті мають документальне підтвердження та будуть надані державним органам для перевірки відповідно законодавства.

 

Також тут не розписана допомога військовим, обʼєм якої є надзвичайно великим, і важливим.
Її відносимо до нашої основної діяльності.
Наприклад:
Нами було доставлено 5 Мобільних шпиталів з заходу України на “нулі” Херсонський та Куп’янський напрямки.
В штабах на постійній основі плетуться сітки.
Постійно передаємо військовим аптечки, турнікети й багато корисних подарунків від звичайних смаколиків до буржуйок, зварювальних апаратів, генераторів, човнів, тощо.

 

 

Хочу попросити вибачення у всіх наших волонтерів, друзів, моїх родичів за те що вам доводиться переживати в такі часи,

я знаю як вам тяжко, я бачу ваші сльози та відчай, я знаю про ваші тривожні ночі, нервові зриви.

Щиро вам дякую!
Я знаю що ви не розумієте за що, допомагаючи сотням тисяч душ ви маєте це терпіти, ці цькування, образи, звинувачення, та знайте , це все не даремно, бо немає вищої мети ніж служити людям ❤️

 

.
Дякую кожному хто підтримував, ви особливі 🫂
.
Дякую кожному хто звинувачував, ви допомагаєте людям дізнатися про добрі справи, навчитись відрізняти, приймати світ у всіх його проявах, відповідати за свої дії 🙏

 

 

З повагою,
Голова правління ГО “П2П ЖИВА”,
Валерій Зарубін.

 

 

Наші реквізити

Ви також можете допомогти через wayforpay
Через wayforpay
Mastercard, Visa, GoolePay, ApplePay
Через wayforpay
Mastercard, Visa, GoolePay, ApplePay